MAGNAT Passion
MAGNAT Passion
MAGNAT Passion

Kreatywny pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym

Stoisz przed trudnym zadaniem urządzenia pokoju dla swego przedszkolaka? Pragniesz przestrzeni, która będzie wspierała jego rozwój? Przede wszystkim wybierz odpowiednie barwy. Kolory pobudzają, inspirują, koją, a nawet maja właściwości lecznicze. Dzieci są szczególnie podatne na ich wpływ, dlatego aranżując pokój dla swojej pociechy, ostrożnie dobieraj paletę kolorystyczną.

Turkusowa kraina szczęśliwości

Dobrym wyborem dla dzieci są jasne odcienie błękitów i zieleni, które działają łagodząco na układ nerwowy i relaksują. Ponadto kolor niebieski obniża poziom lęku i agresji, dlatego jest idealny dla dzieci nadpobudliwych, natomiast zielony pozytywnie wpływa na naukę czytania i rozumowanie dziecka. Połączenie tych dwóch barw będzie idealną barwą w pokoju przedszkolaka, dlatego bez wahania sięgaj po subtelne turkusy. Do pomalowania nim ścian użyj farby MP7 Letnia Bryza z oferty produktów MAGNAT PASSION, które dodatkowo są antystatyczne oraz odporne na plamy, a także na zmywanie i szorowanie. Wyjątkową cechą tej farby są również miłe w dotyku powłoki, które z pewnością pokocha twoje dziecko.


Turkusowe powierzchnie ścian dobrze współpracują z bielą, lekkimi pastelami oraz jasnym drewnem. Takie zestawienie barw pozwoli ci stworzyć spokojną przestrzeń stymulującą prawidłowy rozwój dziecka.

Słońce w pokoju przedszkolaka

Ciepła, wesoła i jasna barwa żółta może zwiększyć motywację do nauki i działania przedszkolaka. Żółty kolor lubi prawie każde dziecko, ponieważ kojarzy się z radością i szczęściem, a także słoneczkiem i piaskiem na plaży lub w piaskownicy. Twojemu dziecku ułatwi koncentrację oraz wspomoże procesy pamięciowe. Żółtego należy jednak używać z rozwagą, ponieważ w zbyt dużej ilości może zadziałać pobudzająco i wyzwolić złość.


Chcąc osiągnąć idealne wyważenie w pokoju dziecka tylko jedną ścianę pomaluj na żółto, np. używając farby MAGNAT PASSION MP9 Słodycz Kremówki, a resztę pokryj bielą lub drewnianymi panelami. Do pokoju z żółtą ścianą pasuje jasna drewniana podłoga, oraz drewniane meble, również w jasnym odcieniu drewna lub białe. Wprowadź do wnętrza miękkość za pomocą dodatków wykonanych z naturalnych materiałów – dywanik ze sznurków czy ręcznie wykonane siedzisko. Rośliny doniczkowe nie tylko pozytywnie wpłyną na jakość powietrza w pokoju, ale również będą żywym soczystym akcentem kolorystycznym.

Mamo, Tato! Jak tu ciepło!

Nie tylko żółty powinien być w centrum twego zainteresowania, gdy myślisz o ciepłych barwach w pokoju swego dziecka. Istnieje wiele innych odcieni, które warto rozważyć. Wiesz już pewnie, że ciepłe kolory inspirują, dają szczęście oraz sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Potrafią również zachęcić do zabawy i wpłynąć na pozytywny nastrój malucha. Wybieraj jednak stonowane lub pastelowe odcienie barw, a mocnych, intensywnych kolorów używaj jedynie w postaci dodatków. Szczególnie ostrożnie postępuj z czerwienią. Czerwone ściany, mimo że bardzo energetyczne, mogą mieć negatywny wpływ na nastrój dziecka, wywołując agresję.


Harmonijne, ciepłe wnętrze pokoju swojego przedszkolaka wykreujesz malując ściany farbą MAGNAT PASSION w kolorze MP36 Kieliszek Szampana oraz układając na podłodze jasne drewniane panele. Na takim tle pięknie zaprezentują się meble z jasnego drewna, wyposażenie z naturalnych surowców, miękki dywan i białe długie firany. W ten sposób stworzysz przyjazną przestrzeń, w której twoje dziecko będzie chciało spędzać dużo czasu.

Szarość, którą pokocha twoje dziecko

Nie pomijaj chłodnych kolorów w projekcie pokoju przedszkolaka. Chłodne barwy uspakajają i koją dzieci. Wspominaliśmy o tym w kontekście błękitów, ale bez żadnych przeszkód możesz sięgać również po biele i szarości. Chłodne jasne barwy to świetny wybór do małych pomieszczeń, ponieważ mogą się tu sprawdzić również w roli „magicznych” czynników optycznie powiększających przestrzeń. Jeśli wybierzesz chłodną barwę ścian, np. szarość w odsłonie MP44 Rwący Potok z oferty MAGNAT PASSION, ocieplenia szukaj w elementach wyposażenia. Po pierwsze wprowadź dużą ilość drewna w różnych odsłonach – deski, europalety, skrzynki, z których samodzielnie stworzysz meble. Po drugie dodaj miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny, pastelowe dodatki i dużo pluszaków.

Zobacz więcej...

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 MAGNAT