MAGNAT Passion
MAGNAT Passion
MAGNAT Passion

Ciemne barwy we wnętrzach - 5 cennych wskazówek aranżacyjnych

Do decyzji o pomalowaniu ścian na ciemno podchodzi się raczej ostrożnie. Podobno zmniejszają optycznie wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono przygnębiające. Jednak umiejętne używanie ciemnych barw może spowodować, że przestrzeń stanie się naprawdę wyjątkowa. Ciemne aranżacje łączą ponadczasową elegancję z najnowszym designem. Poznaj zasady ich stosowania.

Jak stosować ciemne barwy we wnętrzach ?

Jeśli pragniesz wprowadzić ciemne kolory do wnętrza poprzez pomalowanie nimi ścian, uważnie rozplanuj ich użycie. Intensywne barwy świadczą o odwadze, ale wymagają wyczucia. Jeśli pomieszczenie jest przestronne, spokojnie możesz pokryć wszystkie ściany ciemną farbą. Stanie się ono wtedy nie tylko szykowne, ale również bardziej przytulne.


Za pomocą ciemnych barw możesz również optycznie zmieniać wielkość ścian i proporcje pomieszczeń. Chcąc skrócić wąskie długie pokoje, maluj na jasno długie ściany, a na ciemno te krótsze – optycznie je przybliżysz, a tym samym „skrócisz” wnętrze. Podobnie szerokie pomieszczenia zwęzisz malując na ciemno przeciwległe płaszczyzny. W ten sam sposób możesz również obniżyć lub podwyższyć sufit. Sufit w mocnym kolorze zdecydowanie obniży wysokie stropy, w jasnym będzie wydawał się wyższy. Ciemne barwy to doskonałe narzędzie do modelowania wnętrz, a złudzenia optyczne, które dzięki nim można stworzyć, mogą się okazać alternatywą dla remontu.

Ciemne kolory a przeszklenia i lustra

Jeśli szukasz idealnego towarzsystwa dla ciemnych barw, zobacz jak mocne kolory zyskują przy przeszklonych przesuwnych drzwiach szafy, dużym lustrze, wielkim oknie ze szprosem i płaszczyzną telewizora. Ten wyjątkowo modny efekt powstał również dzięki dobrze dobranej farbie. Użyliśmy miękkej w dotyku lateksowej farby MAGNAT PASSION MP42 Nocna Przygoda. Połyskujące szklane płaszczyzny uwydatniły jej walory.

Ciemne barwy w małym pokoju?

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś używał ciemnych barw w małych pomieszczeniach. Stworzysz przyjemna, lekko tajemniczą atmosferę, a przestrzeń stanie się jeszcze bardzej przytulna. Ściany w swoim niewielkim pokoju możesz pomalować odcieniem MP31 Sklepienie Jaskini z palety kolorów MAGNAT PASSION, który doskonale spełni się w roli tła dla minimalistycznych, nowoczesnych aranżacji.

Intymny klimat ciemnej sypialni

Sypialnia kojarzy ci się z bielą i pastelami? Zapomnij o tym i pomaluj ściany farbą MAGNAT PASSION MP17 Upał Afryki. Ciemne barwy ścian w sypialni mają właściwości kreowania intymnej atmosfery, sprzyjają bliskości i wprowadzają w przyjemny nastrój. Jeśli naprawdę lubisz głębokie barwy, w twoim pokoju mogą one zaistnieć nie tylko na ścianach, ale również na podłodze. Jeśli dodasz złote, ko-baltowe i szmaragdowe dodatki oraz rośliny doniczkowe - wykreujesz olśniewający pokój sypialny.

Kontrastowa kuchnia

Głęboki, szykowny kolor ścian w tej kuchni to MP16 Dzikość Tajgi z oferty MAGNAT PASSION. Ten wyrafinowany odcień wprost zachęca do ustawiania na jego tle kontrastujących białych mebli. Paletę kolorystyczną uzupełniliśmy szarościami, czernią, jaśniejszym tonem zieleni oraz jasnym drewnem. Dzięki tej minimalistycznej palecie uzyskaliśmy nowoczesny, ale przytulny efekt wzmocniony roślinami doniczkowymi. Pamiętaj, że ciemne ściany pozwalają zaistnieć jasnemu wyposażeniu, które mogłoby „zniknąć” w otoczeniu jasnych ścian.

Pomieszczenia z ciemnymi ścianami nie tylko kuszą elegancją, są szykowne i nowoczesne, ale przede wszystkim nie wychodzą z mody. Mocne barwy nadają niecodzienny charakter wnętrzom, które mogłyby się wydawać zwyczajne, dlatego nie należy ich pomijać podejmując decyzje o kierunku wystroju domu.

Zobacz więcej...

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 MAGNAT